Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úplný začátek

Po zaregistrování se na jednom ze serverů, není nic jednoduššího, než si vytvořit postavu. Dbejte na to, aby postava seděla vašemu stylu hraní. Na začátku se objevíte ve své počáteční vesnici, kde vám doporučuji zůstat do vašeho 12–14 levelu. Vybírejte si protivníky, kteří jsou hodni vašeho levelu a zároveň je za ně dostatek zkušeností. To znamená, že pokud jste na levelu 10, vyplatí se vám zabíjet příšery kolem 8–9 levelu. Je za ně ještě pořád dost zkušeností a zároveň vám moc neubijí. Další důležitou věcí, kterou je nutné pro začátek sdělit je to,aby jste nezabíjeli ostaní hráče! Máte na to malý lvl

Boj

Soubojový systém je velice jednoduchý. Stačí přistoupit k příšeře a kliknout na ní. Vaše postava automaticky zaútočí. Aplikovat kouzla můžete na liště v pravo ( nejdřív je musíte přenést z character menu). To samé platí i pro soulshoty ( viz.níže- zbraně a zbroj)

Smrt

Úmrtí ve světě Lineage není zas až taková tragédie. Objevíte se totiž na náměstí nejbližšího města, chudší o pár zkušeností. Obšas se však stane, že vám vypadne nějaký předmět z inventáře. To je velice nepříjemná věc a proto je přecijenom lepší se vyvarovat smrti :).

Zkušenosti a Schopnosti

Ty získáváte tradičně za zabíjení příšer a také za splnění úkolů. Velmi důležité pro tzv. expení je, vybrat si vhodné místo, kde je hodně příšer, které vyhovují vašemu levelu.Velmi vhodnou záležitostí je tzv. Parta, kde jdete s více lidmi a expy a tzv. loot ( to co vypadne z příšer) se dělí. Zkušenosti můžete dostat také za splnění nějakého úkolu. Nejde však o nějaká zázračná čísla, je to spíš, aby se neřeklo. Schopnosti si můžete kupovat za body, které dostáváte zároveň se zkušenostmi. Aby jste mohli disponovat nějakou z těchto schopností, musíte zajít za vůdcem vesnice a ten vám promění schopnostní expy za schopnosti, které máte k dispozici.Pokud nebudete vědět, kde se tento vůdce, či šaman nachází, stačí se zeptat ostatních hráčů. stalo se mi, že by neodpověděli.

Obchody a ostatní budovy

Věcí, kterou se vyplatí udělat co nejdřív je, najít všechny obchody ve vesnicích a zjistit co se kde prodává. Existují obchody ve kterých se prodávají Zbraně a Zbroj a Kouzelné potřeby. Potom je v každém městě banka a chrám, kde sídlí ti nejmocnější z vesnice. V ostatních městech v pozdější fázi hry se setkáte s obchody, kde se prodává jen jeden typ předmětů. Například Zbrojíř, Zbrojař, Kouzelné potřeby- svitky atd.

Zbraně a Zbroj

Každý bojovník, by měl vlastnit nějakou zbraň, kterou by se mohl ohánět a zbroj, která by chránila jeho tělo. Proto se vyplatí co nejdříve vyměnit svůj starý zrazivělý meč a polorozpadlou zbroj za novou.Kupujte zbraně postupně ( nešetřte 2 dny na super meč), to samé platí i o zbroji.Teď už něco bližšího ke zbraním. Každá zbraň má své útočné číslo, to určuje počet damage, kolik zasazuje. Věc na kterou však nesmíme zapomenout u zbraní jsou soulshoty. Soulshoty jsou uzavřené lahvičky, které si můžete koupit v magických potřebách a při aplikování se zbraní dávají více než dvojnásobnou damage. Co se týče zbroje, ta se dělí na dva druhy. Na lehkou zbroj, která se hodí pro mágy a na těžkou pro bojovníky. Lehká zbroj má sice menší obranu než těžká,ale přidává kouzelníkům manu, kterou nutně potřebují pro svůj Lineagovský život. Těžká zbroj má, jak už bylo řečeno obrovskou obranu a hodí se proto bojovníkům, kteří bojují muž proti muži. Zabraně i brnění se dělí na grady od lvl 20-40 po prvním questu grade D od lvl 40-50 po druhem questu grade C od 50-65 grade B a od 65-74 grade A a od lvl 75 grade S

Šperky

Šperky nejsou tak bezvýznamnou věcí, jak by člověk tipoval. Jsou totiž zdrojem obrany proti magii. Můžete mít Náušnice, Náramky a Náhrdelník. Jsou použitelné pro všechny, ale nedoporučuji je kupovat. Postačí vám ty, které vám vypadnou z příšer.

Suroviny

Často se stává, že vám z příšery vypadne nějaká surovina ( uhlí, železná ruda, stříbro, bavlna ) tyto suroviny neprodávejte v obchodech, ale na náměstí. Je o ně vždy velký zájem a prodáte je za desetinásobek ceny. Trpaslíci je totiž využívají k výrobě zbraní a ostatních předmětů. Pokud jste trpaslík, rozhodně suroviny neprodávejte, zjistěte si své schopnosti a naopak vykupujte suroviny, které jsou potřeba.

Klan

Nedílnou součástí hraní, je i účast v některém z klanů. Klan je důležitý pro vaši ochranu, pomoc a kamarádskou atmosféru při hraní. Klan chodí na různé výpravy a společně expí. Pokud chcete klan založit, máte tuto možnost od levelu 10 výš. Pokud se chcete připojit, poptávejte se kolemjdoucích, nebojte někdo o vás rozhodně zájem mít bude!

Svitky

Nedílnou součástí MMORPG jsou samozřejmě svitky. Zmíním tedy ty, které stojí za použití. Asi nejdůležitějším svitkem je Scroll of Escape. Po chíli vyvolávání se objevíte v nejbližší vesnici, bez jakékoliv ztráty. Dalším důležitým svitkemje Scroll of Ressurection, který může zachránit někomu jinému život. Pokud tedy někdo zemře a nedá hned tlačítko pro návrat do vesnice, můžete na něj vyvolat svitek a mrtvá postava vstane s polovinou životů.

Cestování

Způsobů cestování je několik. Ten první a nejjednodušší je cesta na vlastních. Je to docela zdlouhavé, ale cestou můžete pozabíjet nějaké příšerky a získat za to expy. Druhým způsobem je cesta lodí. Funguje jenom mezi ostrovy. Je levná, musí se čekat na loď a hrozí nebezpečí, že z lodi vypadnete. Zase se dá po cestě pokecat s ostatními. Třetí a nejpohodlnější způsob cestování je teleport. Je velice drahý a téměř okamžitě vás přesune do jiného města.